Szybki transport z Chin? Skorzystaj z ekspresowych pociągów towarowych

spedycja-kolejowa-z-chin

Sprowadzanie chińskich towarów do Polski wymaga wyboru odpowiedniego środka transportu. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które zapewnią regularną dostawę dowolnej ilości ładunków do kraju. Jedną z propozycji stanowią ekspresowe pociągi towarowe łączące Chiny z Europą. Na czym zatem polega transport kolejowy i jakie korzyści niesie ze sobą omawiane rozwiązanie?

Ekspresowe pociągi z Chin – tani i skuteczny sposób na transport towarów

Międzykontynentalny transport kolejowy wyróżnia się na tle innych rodzajów transportu niezwykłą elastycznością usług. Dzięki kompleksowemu podejściu do potrzeb klienta towar zostaje odebrany od azjatyckiego producenta, a następnie przetransportowywany do Polski. Dzięki Nowemu Szlakowi Jedwabnemu pociągi towarowe przemierzają dystans dzielący Europę z Chinami w nieco ponad dwa tygodnie. Zachowując regularność połączeń można w łatwy sposób zaplanować cykliczne dostawy towarów. 

Co ważne – korzystanie z usługi ekspresowych pociągów multimodalnych niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz kosztów. Doświadczeni spedytorzy zapewnią kompleksowy charakter usługi. W ten sposób osoby zlecające transport ładunku mogą przewieźć dowolny rodzaj towaru – bez ograniczeń ilościowych. Najczęstsze transporty obejmują jednak ładunki drobnicowe oraz całoładunkowe.  W ten sposób, wykorzystując infrastrukturę kolejową, do najczęściej przewożonych towarów zalicza się żywność, artykuły i gadżety elektroniczne, narzędzia i maszyny, zabawki, odzież, a także artykuły AGD i RTV. W odróżnieniu od transportu drogą morską kolej oferuje szybki termin dostawy, który idzie w parze z atrakcyjnym kosztem usługi. Dzięki temu ekspresowe pociągi z Chin cieszą dużym powodzeniem od wielu lat. Jest to nie tylko atrakcyjna finansowo propozycja, ale także w pełni bezpieczna. Każdego dnia nad poprawnym przebiegiem transportu czuwa doświadczony zespół, który na bieżąco zarządza procesami logistycznymi. Regularność połączeń sprawia, że jest to świetna okazja do eksportu rodzimych towarów na azjatycki rynek. Chiny jako jedna z największych potęg gospodarczych chętnie otwiera się na zagraniczne towary. 

reklama

Multimodalne pociągi ekspresowe z Chin – jak zadbać o prawidłowy przewóz?

Zlecając transport wybranego ładunku do Europy z Chin należy wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę spedycyjną. Dzięki temu spedytorzy skrupulatnie dostosują usługę do indywidualnych potrzeb klienta. Kompleksowy charakter spedycji kolejowej obejmuje wszelkie procesy związane z odbiorem towaru, jego magazynowaniem w oczekiwaniu na transport kolejowy, a także w zależności od usługi transport door-to-door pod wskazany adres klienta. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują komfort i swobodę prowadzenia dalszych działań biznesowych. Import towarów z Chin to także świetna propozycja dla właścicieli sklepów e-commerce. Wysoka jakość chińskich towarów oraz stosunkowo niski koszt ich zakupu zachęca do rozbudowy oferty własnego sklepu. Wiele firm spedycyjnych posiada w swojej ofercie specjalistyczne magazyny stworzone z myślą o e-commerce. W ten sposób wybierając przewoźnika zyskuje się także partnera biznesowego, który zapewni kompleksową obsługę prowadzonego biznesu. 

Bez wątpienia multimodalne pociągi ekspresowe z Chin to sprawdzone i godne polecenia rozwiązanie. Elastyczna oferta oraz zróżnicowana specyfikacja wagonów pozwala zapewnić optymalne warunki do przewozu każdego ładunku. Wybór spedycji kolejowej pozwala na bieżąco zarządzać gospodarką magazynową w przedsiębiorstwie. Na uwagę zasługuje także wspomniana kompleksowość usług, bowiem rola spedytora oprócz czuwania nad poprawnością przewozu obejmuje także sporządzanie niezbędnej dokumentacji przewozowej – w tym odprawy celne. Można zatem śmiało stwierdzić, że multimodalne pociągi ekspresowe z Chin do Polski to świetna alternatywa dla pozostałych środków transportu, która pozwoli cieszyć się regularną dostawą zakupionych towarów. 

źródło: symlog.eu – spedycja międzynarodowa

administrator

Przeczytaj również