Balustrada ze stali nierdzewnej na schody i balkon

Balustrada-ze-stali-nierdzewnej-na-schody-i-balkon

Balustrady stalowe montowane na schodach zewnętrznych i balkonach powinny nie tylko zachwycać swoim wyglądem. Barierki zewnętrzne powinny też być bezpieczne – to na nich przecież będziemy polegać podczas korzystania z tarasu. Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać do montażu przy schodach zewnętrznych i na jaki rodzaj stali się zdecydować?

 

Balustrada zewnętrza ze stali nierdzewiejącej 

 

reklama

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej wytrzymałość, uniwersalność i ponadczasowość. Stalowe produkty tego typu mogą być montowane w każdym rodzaju pomieszczenia i jako doposażenie architektury zewnętrznej wielu rodzajów zabudowań – od klasycznych domów jednorodzinnych po nowoczesną zabudowę wielorodzinną. Balustrady stalowe z nierdzewki instalowane przy schodach i na balkonach charakteryzują się wysoką jakością, precyzją wykonania i ponadczasową elegancją. To wszystko sprawia, że są chętnie wybierane przez inwestorów. Poza tym barierki tego typu są bardzo wytrzymałe, co zawdzięczają wykonaniu ze stali nierdzewnej. Dzięki trwałości stali nierdzewnej balustrady stalowe są polecane do montażu na zewnątrz jako zabezpieczenie balkonów i tarasów – antykorozyjność stali sprawia, że barierki nie tylko nie pokrywają się rdzą, ale i są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i uporczywe zabrudzenia. Z tego względu wybór barierki ze stali nierdzewiejącej jest też opłacalnym rozwiązaniem

 

Jaki rodzaj balustrady balkonowej wybrać? 

 

Najbardziej popularnymi typami balustrad balkonowych są barierki, które łączą stal nierdzewną ze szkłem. Połączenie stali i szkła daje zaskakujące efekty i jest nie tylko eleganckie, ale i nowoczesne, a przy tym daje bardzo wytrzymałe produkty. Barierki z nierdzewki i szkła najczęściej występują w postaci szklanej balustrady w stalowej ramie. Jest to jeden z bardziej klasycznych i najprostszych sposobów montażu szklanej balustrady. W tym przypadku tafla szkła przytwierdzana jest pomiędzy pionowymi słupkami nośnymi, które podtrzymują balustradę. Bardzo nowoczesne i chętnie wybierane przez inwestorów są balustrady całoszklane lub balustrady z pojedynczych tafli szkła. W każdym przypadku balustrada ze szkła zamontowana jest do stalowej szyny. Stalowa szyna, do której przytwierdzona jest tafla szkła, może być zatopiona w płycie balkonu lub wypuszczona powyżej dolnej linii schodów, i ma za zadanie podtrzymywać samodzielną balustradę złożoną z jednej szklanej części. Ten typ balustrady schodowej i barierki balkonowej jest niezwykle popularny i optycznie powiększa balkon.  

 

Balustrada ze stali nierdzewnej na lata 

 

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość i odporność. Cechy te barierki z nierdzewki zawdzięczają właściwościom fizykochemicznym stali, która zawiera w sobie chrom. To on sprawia, że produkty ze stali nierdzewiejącej są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, zabrudzenia i zacieki. Z tego względu balustrady ze stali nierdzewnej znakomicie sprawdzają się na zewnątrz przy balkonach, tarasach i schodach zewnętrznych. Bardzo ważne jest też to, że balustrady z nierdzewki, pomimo rosnących cen stali, nadal są bardzo opłacalne, ponieważ wykazują właściwości wytrzymałościowe, których brakuje innym tego typu produktom. Z uwagi na niestabilną sytuację na rynku przetwórstwa metalurgicznego, wybierając odpowiednią balustradę schodową zewnętrzną, pamiętajmy, że każdorazowo projekt będzie wyceniany indywidualnie i dostosowywany do naszych potrzeb. 

 

Stal nierdzewna polerowana i satynowana

 

Jedną z zalet balustrady ze stali nierdzewnej, poza właściwościami wytrzymałościowymi, jest możliwość dostosowania projektu barierki do naszych potrzeb. Chodzi tu przede wszystkim o wybór sposobu wykończenia stali nierdzewnej. Najczęściej klienci poszukujący balustrad stalowych decydują się na barierki ze stali polerowanej i satynowanej. Stal polerowana charakteryzuje się wysokim połyskiem i niezwykłą gładkości balustrady, a przy tym jest przyjemna w dotyku. Balustrady z polerowanej nierdzewki są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania i bardziej odporne na przyleganie do ich powierzchni zanieczyszczeń. Z kolei barierki schodowe ze stali nierdzewnej satynowanej są matowe, co zawdzięczają szczotkowaniu stali. Na powierzchni balustrady ze stali satynowanej nie widać mikrouszkodzeń, jest też ona dużo tańsza niż barierka ze stali nierdzewnej polerowanej. 

administrator

Przeczytaj również