Sprężarki śrubowe mobilne — wygodne rozwiązanie dla warsztatu

Coraz więcej warsztatów stosuje urządzenia pneumatyczne, które wymagają zasilania sprężonym powietrzem. Stąd też nie dziwi fakt, że jednymi z bardziej poszukiwanych modeli kompresorów są urządzenia kompaktowe i mobilne, pozwalające na łatwe przemieszczanie sprężarki z miejsca na miejsce przy jednoczesnym zapewnieniu sprężonego powietrza o odpowiednich parametrach technicznych. Zatem jakie kompresory wybrać do prac w warsztacie? 

Mobilne sprężarki śrubowe – rozwiązanie do warsztatów i małych zakładów produkcyjnych

Sprężarki śrubowe to, obok kompresorów tłokowych, najpopularniejszy rodzaj urządzeń przeznaczonych do wytwarzania sprężonego powietrza. Doceniane są przez przedsiębiorców szczególnie za wysoką elastyczność działania. Mobilne sprężarki śrubowe to także duża wygoda i wysoka funkcjonalność. Duża rozpiętość modeli oraz elementów dodatkowych sprawia, że z łatwością można wybrać model idealny dla konkretnego zastosowania. 

Jakie są zalety stosowania mobilnych sprężarek śrubowych? Ten rodzaj kompresorów doskonale sprawdza się w warsztatach i niewielkich zakładach produkcyjnych. Z powodzeniem można je wykorzystać w warsztatach mechaniki pojazdowej, lakierniach, warsztatach wulkanizacyjnych, ale także w niewielkich zakładach tapicerskich czy wykorzystujących sprężone powietrze do pakowania produktów. 

reklama

Zalety mobilnych sprężarek śrubowych 

Coraz więcej warsztatów i małych zakładów produkcyjnych decyduje się na mobilne sprężarki śrubowe. Stają się one doskonałą alternatywą dla sprężarek tłokowych. Skąd wzrastająca popularność takich kompresorów? Najważniejszymi atutami tych urządzeń są energooszczędność i wysoka bezawaryjność. Ponadto kompresory śrubowe są niezwykle wydajne oraz generują niższy poziom hałasu, niż to ma miejsce w przypadku kompresorów tłokowych. Ten fakt jest nie do przecenienia szczególnie w miejscach, gdzie sprężarka zlokalizowana jest bezpośrednio przy miejscu pracy. Niewielki sprężarki śrubowe osadzone na wózku zapewniają również szybką i ekonomiczną konserwację, która nie koliduje z zadaniami realizowanymi w warsztacie. 

Sprężarki mobilne, poza osadzeniem na wózku lub zaopatrzeniem w kółka, zazwyczaj posiadają zbiornik ciśnieniowy pozwalający na jeszcze wydajniejszą pracę. Zbiornik sprężonego powietrza zapewnia dodatkową podaż medium, które może być wykorzystywane w sytuacji zwiększonego popytu. 

COMPACK 2-3 – przykład mobilnej sprężarki śrubowej

Sprężarka COMPACK 2-3 marki AG KOMPRESSOREN jest poręcznym kompresorem dedykowanym warsztatom i małym zakładom przemysłowym. Kompresor osadzony jest na wózku i może być wyposażony w zbiornik ciśnieniowy o pojemności 90 litrów. Jego niewątpliwą zaletą jest zintegrowany moduł sprężający, który należy do najmniejszych i najnowocześniejszych na rynku. Dzięki temu, pomimo niewielkich rozmiarów zapewnia wydajną pracę. Sprężarki z tej serii mogą pracować zarówno w trybie pracy ciągłej, jak i sporadycznej.

Kompresor doskonale sprawdza się w zakładach, gdzie konieczne jest przemieszczanie urządzenia od jednego do drugiego stanowiska roboczego. Niewielkie wymiary powodują, że doskonale sprawdzi się w miejscach o ograniczonej powierzchni. 

Kompresor śrubowy COMPACK 2-3 to urządzenie z wtryskiem oleju wyposażone w napęd bezpośredni i moc silnika od 2,7 do 3,5 kW. Ta skonstruowana według standardów przemysłowych sprężarka zapewnia od 270 do 360 ltr/min sprężonego powietrza. Urządzenie wyposażone jest w osłony dźwiękochłonne oraz sterownik mikroprocesorowy Ktronic 5, który nie tylko monitoruje parametry pracy sprężarki, ale pozwala również na jej zoptymalizowanie względem realizowanych zadań. Co więcej, stała kontrola działania kompresora umożliwia szybką reakcję w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w jego pracy.

Sprężarka śrubowa COMPACK 2-3 zaprojektowana jest do produkcji sprężonego powietrza o ciśnieniu roboczym do 10 bar. Kompresory z tej serii dostępne są z silnikami jedno- lub trójfazowymi.

administrator

Przeczytaj również