Worki Big Bag — rozwiązanie na gromadzenie odpadów

Worki Big Bag to popularne niewielkie kontenery przeznaczone między innymi do gromadzenia odpadów. Czym charakteryzują się worki Big Bag, jakie odpady można w nich przechowywać i jak zorganizować wywóz wypełnionych worków? O wszystkim dowiesz się z niniejszego artykułu. 

Co to jest Big Bag?

Worek Big Bag to duży worek wielokrotnego użytku, który jest szeroko stosowany w różnych branżach do przechowywania i transportu materiałów sypkich oraz innych towarów. Wykonany jest z wytrzymałego nylonu, dzięki czemu pozwala na przechowywanie dużych i ciężkich przedmiotów. Jego pojemność wynosi 1 m3. W ten sposób można w nim magazynować odpady o masie ok. 1 tony. 

Big Bagi mają szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się w gospodarowaniu odpadami. W workach Big Bag można gromadzić zróżnicowane rodzaje odpadów. Te nylonowe kontenery sprawdzają się do gromadzenia gruzu, zmieszanych odpadów budowlanych, zmieszanych odpadów, a także papy. Będą idealnym rozwiązaniem tam, gdzie przeprowadzane są niewielkie remonty w mieszkaniach czy domach. Powinny pomieścić gruz i odpady powstałe w trakcie remontu łazienki czy kuchni. Sprawdzą się także w gromadzeniu opadów powstałych na ogrodzie czy działce.  

reklama

Jakie są zalety worków Big Bag?

Niewątpliwą zaletą worków Big Bar jest wytrzymały materiał, z którego zostały wykonane. Dzięki temu gwarantuje on, że worek nie ulegnie rozerwaniu nawet wtedy, kiedy zgromadzisz w nim 1 tonę odpadów. Jednocześnie przed wypełnieniem wyglądają jak złożona siatka na zakupy, zatem nie wymagają, w przeciwieństwie do tradycyjnych stalowych kontenerów dostarczenia przez specjalistyczny samochód ciężarowy z dźwigiem hydraulicznym. Duże uszy gwarantują łatwe uchwycenie worka i załadowanie na skrzynię ładunkową. 

Big Bagi są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie szkodzi im ani deszcz, ani lód czy śnieg. Są odporne na rozerwanie, dlatego można je z powodzeniem wykorzystać do gromadzenia wszystkich odpadów. 

Posadowienie worka Big Bag nie wymaga utwardzenia terenu. Można go postawić na ziemi czy trawie. Jednocześnie jego niewielkie wymiary sprawiają, że z powodzeniem zmieści się on na chodniku, nie torując przejścia przechodniom. 

Warto dodać, że worki Big Bag są przeznaczone do wielokrotnego użytku. To sprawia, że są bardziej ekologiczne, ponieważ można je poddać recyklingowi, a w razie uszkodzenia naprawiać.

Worek Big Bag to wszechstronny produkt, który znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach ze względu na swoją wytrzymałość, pojemność i możliwość wielokrotnego użycia. Jest szczególnie przydatny w przemyśle, gdzie transport i przechowywanie materiałów sypkich odgrywa kluczową rolę.

Jak zorganizować wywóz pełnego worka Big Bag?

Przewóz wypełnionych worków Big Bag nie wymaga zastosowania dużych HDSów. To wygodne szczególnie wtedy, kiedy do miejsca, gdzie postawiono worek, jest ograniczony dostęp. W tym przypadku do załadunku, rozładunku czy transportu odpowiedni będzie niewielki hydrauliczny dźwig samochodowy

Wywóz worka Big Bag wypełnionego odpadami należy zlecić specjalistycznej firmie, która posiada stosowne umowy na wywóz odpadów z przedsiębiorstwami odpowiedzialnymi za zagospodarowanie odpadami w danej gminie. Co więcej, firma taka musi dysponować hydraulicznymi dźwigami samochodowymi, które będą w stanie załadować wypełniony worek na przyczepę. Na rynku jest sporo firm, które oferują podobne usługi. Warto wybrać taką, która posiada dobre opinie w internecie, wśród znajomych czy firm. 

Firmy takie wypożyczają HDSy z doświadczonym operatorem, który posiada wszelkie uprawnienia do obsługi pojazdu.  W efekcie zyskujesz usługę kompletną — w ramach której nie tylko zamawiasz wywóz wypełnionego kontenera — worka Big Bag, ale również odpowiednią i zgodną z prawem utylizację zgromadzonych w nim śmieci. Jednocześnie termin realizacji wywozu worka Big Bag jest elastycznie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości wynikających z Twojego kalendarza. 

administrator

Przeczytaj również