Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w Markach?

nieruchomosci-w-makach

Ceny mieszkań na rynku nieruchomości ustawicznie rosną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które poszukują alternatywnych metod zarobku, decyduje się na zakup lokali pod wynajem. Czy jednak we wszystkich miastach jest to opłacalne? Czy warto inwestować w nieruchomości w Markach?

Nieruchomości w Markach – czy opłaca się w nie inwestować?

 

Marki to dynamicznie rozwijające się miasto, do którego z roku na rok sprowadza się coraz więcej osób. W efekcie ustawicznie rośnie tutaj popyt na mieszkania. Wbrew jednak pozorom potencjalni mieszkańcy są zainteresowani nie tylko kupnem, ale i wynajmem nieruchomości. Jak przekonują eksperci, tendencja ta może się w przyszłości nasilić. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w Markach w celach inwestycyjnych. Czy jednak jest to opłacalne?

reklama

Drożejące ceny najmu na rynku mieszkaniowym w Warszawie sprawiają, że coraz więcej osób szuka nieruchomości w miejscowościach, które są tańsze od stolicy, a jednocześnie zapewniają dogodny dojazd do niej. Marki to miasto, które spełnia te warunki, a jednocześnie oferuje bliskość atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych. Dlatego cieszy się rosnącą popularnością.

Napływ ludności sukcesywnie winduje ceny na rynku nieruchomości w Markach. Na dodatek wraz z powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych kurczy się dostępność terenów inwestycyjnych. Eksperci są zgodni: będzie tylko drożej. Dlatego to dogodny moment na zakup mieszkania w Markach w celach inwestycyjnych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się je wynająć i odsprzedać po pewnym czasie, jego wartość po kilku latach prawdopodobnie wzrośnie.

Co jeszcze wpływa na opłacalność inwestowania w nieruchomości w Markach?

 

Rosnące ceny nieruchomości na warszawskim rynku to niejedyny powód, który sprawia, że inwestowanie w mieszkania i domy może okazać się opłacalnym przedsięwzięciem. Popularność podwarszawskich miejscowości rośnie wraz z upowszechnianiem się hybrydowego lub w pełni zdalnego trybu pracy. Żeby realizować swoje obowiązki, pracownicy coraz rzadziej muszą być fizycznie obecni w biurze. Wystarczy im dostęp do niezawodnego internetu.

Dzięki hybrydowemu i w pełni zdalnemu trybowi pracy marzenia o własnym mieszkaniu lub domu położonym z dala od wielkomiejskiego zgiełku odżyły. Wyśrubowane warunki udzielenia kredytu hipotecznego sprawiają, że dla wielu osób to właśnie wynajem jest jedyną szansą na ich spełnienie. Dla inwestora natomiast jest to szansa na osiągnięcie stabilnego zysku.

Co więcej, zmianie ulegają przyzwyczajenia Polaków. Coraz więcej osób wykazuje mniejszą skłonność do długoterminowych zobowiązań, np. kredytu hipotecznego. Ponadto, młode pokolenie ceni sobie mobilność. Oferowana przez wynajem możliwość zmiany mieszkania praktycznie w dowolnym momencie to dla wielu osób kusząca perspektywa, za którą są w stanie dobrze zapłacić.

Wszystko to sprawia, że inwestowanie w nieruchomości wciąż jest popularne. Dla inwestora stanowi bowiem źródło stałego i pewnego zysku. Nawet jeśli najemca postrzega taką formą zamieszkiwania jako tymczasową, popyt na wynajem mieszkań nie słabnie. Zawsze bowiem – prędzej czy później – znajduje się jakiś chętny.

Czy warto inwestować w nieruchomości w Markach?

 

Popyt na mieszkania w Markach ustawicznie rośnie. To zasługa nie tylko sąsiedztwa stolicy, ale również bliskości atrakcyjnych terenów zielonych, gdzie aktywnie i miło można spędzić czas na łonie natury. Żeby sprostać zwiększającej się liczbie ludności, miasto podejmuje szereg działań, które mają na celu dostosować je do potrzeb i oczekiwań populacji – inwestuje w drogi, szkoły, kulturę i sport. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce tu zamieszkać, chociażby przez chwilę.

Stanowi to szansę dla inwestorów, którzy kupują mieszkania pod wynajem lub z myślą o późniejszej odsprzedaży. Dynamiczny rozwój miasta sprawia, że rynek nieruchomości w Markach kusi obietnicą stałych i pewnych zysków, co przyciąga wielu.

źródło: slawbud.pl

administrator

Przeczytaj również