Narzędzia do okrawania GMO

Narzedzia-do-okrawania-GMO

Obróbka metalu wymaga zachowania najwyższej precyzji oraz niezawodności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, marka GMO od lat zajmuje się produkcją specjalistycznych narzędzi, które sprawdzą się przy każdych – nawet najtrudniejszych zadaniach w branży przemysłowej. Profesjonalne mikro gratowniki marki GMO zostały zaprojektowane z myślą o obróbce detali w oparciu o maszyny CNC oraz specjalistyczne centra obróbcze. 

Mikro gratowniki na CNC GMO – skuteczny sposób na trwałą obróbkę 

Stworzone z myślą o obróbce najbardziej wymagających powierzchni mikro gratowniki GMO zapewniają najwyższą skuteczność i powtarzalność ruchów. W ten sposób mikro gratowniki GMO znajdują swoje zastosowanie w niemalże każdej branży produkcyjnej. 

Współpracując z maszynami CNC mikro gratowniki zapewniają gratowanie powierzchni od ø 0,8mm do ø 15mm, od ø 0,8mm do ø 15mm, Dzięki korzystaniu z najlepszej jakości materiałów narzędzia GMO zapewniają bezawaryjne użytkowanie, które przekłada się na najwyższą jakość obróbki. Wysoka wydajność została osiągnięta poprzez zastosowanie ostrzy ze spiekanego węglika, które skutecznie wnikają w strukturę metalu, usuwając zadziory i inne niedoskonałości. 

reklama

W trosce o najwyższy komfort pracy producent mikro gratowników posiada w swojej ofercie szeroki wybór ostrzy, który pozwoli obrobić przedmioty wykonane ze stali, mosiądzu, aluminium czy też żelaza. Operatorzy mikro gratowników podkreślają ich użytkowy charakter, który sprawdza się podczas produkcji seryjnej. Starannie zaprojektowana konstrukcja gratowników przekłada się na długotrwałe użytkowanie. Jak określa producent narzędzi, średnia żywotność wybranego ostrza pozwala wykonać nawet do 5000 otworów w stali. 

Na uwagę zasługuje też fakt, że  mikro gratowniki GMO są w pełni kompatybilne nie tylko z maszynami CNC, ale także centrami obróbczymi. Co ważne – proces obróbki powierzchni wybranych detali ma kompleksowy charakter. Oznacza to, że gratowniki skutecznie okrawają metal, jednocześnie zapewniając jego końcowe wykończenie. 

Profesjonalne mikro gratowniki GMO – poznaj zalety codziennego użytkowania

Chcąc zapewnić szereg korzyści płynący z użytkowania gratowników ich producent opracował innowacyjny sposób pozwalający na szybką wymianę ostrza, jak również na dostosowanie właściwości urządzenia do indywidualnych potrzeb. Szeroka oferta mikro gratowników na CNC pozwala w krótkim czasie osiągnąć pożądany rezultat. W przypadku niestandardowych otworów GMO oferuje możliwość wykonania specjalistycznego ostrza, które sprosta oczekiwaniom użytkowników. Atrakcyjna cena oraz wysoka wydajność skutecznie zachęca do zakupu narzędzi marki GMO. 

Gratowniki zapewniają dwa tryby pracy, które skutecznie usuwają niedoskonałości. Pierwszy tryb to gratowanie z oscylacją ostrza (ze sprężyną). Wspomniany proces odbywa się za pomocą szybkiego cyklu gratowania uzyskanego poprzez wejście osiowe przy użyciu ostrza oscylacyjnego.  Szybki tryb pracy urządzenia zapewnia jednocześnie dostosowanie krawędzi tnącej do krawędzi otworu. Drugi proces to tak zwane sztywne gratowanie (bez sprężyny). Tego typu rozwiązanie sprawdza się w szczególności przy większych otworach, które wymagają zastosowania nieco bardziej agresywnego sposobu obróbki. Sztywne gratowanie pozwala osiągnąć zwymiarowaną fazę ze zdefiniowanym profilem.

Frezy do okrawania GMO

Do najbardziej wymagających prac producent GMO opracował kolekcję specjalistycznych frezów do okrawania. Wykonane z najlepszej jakości materiałów zapewniają kąty cięcia odpowiednio 45 lub 25. W ten sposób ich zastosowanie pozwala skutecznie gratować zakrzywione krawędzie detalu. Pokrycie końcówki frezu specjalną powłoką zabezpieczającą frez przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych sprzyja długiemu użytkowaniu. Zastosowanie frezów pozwala osiągnąć zamierzony rezultat w niezwykle krótkim czasie. Również w tym przypadku producent wprowadził do swojej oferty szeroki wybór rozwiązań, które sprawdza się w danej branży przemysłowo-produkcyjnej.

źródło: stmech.eu – Narzędzia i urządzenia dla przemysłu

administrator

Przeczytaj również