Jak pozbyć się pluskiew na zawsze – samodzielnie czy skorzystać z usług firmy i dlaczego?

zamgławienie-ULV

Osoby, które zauważyły w domu obecność nieproszonych gości w postaci pluskiew domowych, często rozważają, w jaki sposób łatwo, szybko oraz tanio pozbyć się szkodników. Wśród branych pod uwagę metod znajdują się zarówno domowe sposoby, jak i próby zwalczania tych owadów za pomocą drogeryjnych, ogólnodostępnych środków. Trwałym rozwiązaniem problemu pluskiew jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Pluskwy w domu – jak je rozpoznać?

Osoby, które odkryły na swoim ciele niepokojące zmiany przypominające ugryzienia czy znalazły charakterystyczne ślady na ścianie znajdującej się nieopodal łóżka bądź mebli tapicerowanych, rozpoczynają próby zidentyfikowania, co zagnieździło się w ich mieszkaniach. Często szkodnikami, które opanowały wnętrze, są pluskwy domowe. To owady zagrażające nie tylko człowiekowi, ale również zwierzętom domowym. Pluskwy żywią się ludzką krwią. Mogą także żerować na zwierzętach domowych zaliczanych do gatunków ciepłokrwistych.

Problem zapluskwionego mieszkania lub domu wymusza na właścicielach nieruchomości poszukiwanie metod pozbycia się tych owadów. Wiele osób zastanawia się, czy rozprawić się z nieproszonymi gośćmi samodzielnie, uciekając się do sposobów opisanych na stronach internetowych oraz blogach poświęconych tej tematyce i korzystając z rad sąsiadów oraz rodziny. Samodzielne próby pozbywania się pluskiew mogą nie przynieść żadnego rezultatu bądź też będzie on niezauważalny, a samice pluskiew domowych w dalszym ciągu będą składać jaja, co doprowadzi do powiększania się populacji owadów.

reklama

Czy samodzielne odpluskwianie jest bezpieczne i efektywne?

Samodzielne odpluskwianie domu czy mieszkania przez osoby nieposiadające podstawowej wiedzy na temat preparatów chemicznych i metod używanych do tego celu może przynieść więcej szkód niż pożytku. Nieodpowiednie rozprowadzanie chemikaliów wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia osób znajdujących się w nieruchomości. Samodzielne używanie środków przeznaczonych do dezynsekcji pluskwy domowej nie jest bezpieczne dla amatorów, ponieważ nie są oni w stanie dobrać bezpiecznej dawki oraz stężenia użytego preparatu. Nie wiedzą też, jak środek działa i jakie będą efekty jego zastosowania.

Utrudnieniem w samodzielnym pozbyciu się pluskwy jest nieznajomość tych owadów, jak również brak odpowiedniej wiedzy dotyczącej zabezpieczenia i przygotowania nieruchomości do zabiegu dezynsekcji. Samodzielne opryskiwanie mieszkania przy użyciu gotowych środków ma znikome działanie, ponieważ zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami nie mogą one mieć zbyt wysokiego stężenia komponentów owadobójczych.

Odpluskwianie mieszkania na własną rękę wiąże się z ponoszeniem sporych kosztów przeznaczonych na zakup kolejnych, mało efektywnych środków. Należy wspomnieć o tym, że wykorzystanie gotowych preparatów na pluskwy i rozpylanie ich w domu bez przygotowania miejsca, czyli jego oczyszczenia, wiąże się ze skażeniem powierzchni, spowodowanym przez osiadającą na nich mgiełkę. Ogólnodostępne preparaty na pluskwy mogą dostać się do jedzenia zwierząt domowych i skazić pitą przez nie wodę.

Dlaczego warto powierzyć odpluskwianie specjalistom od dezynsekcji?

Skutecznym sposobem na pozbycie się pluskiew domowych jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi dezynsekcyjne. Zatrudnieni w niej specjaliści służą nie tylko fachową wiedzą, ale też poradami dotyczącymi zachowania po dokonaniu dezynsekcji. Ich rady zapobiegają osiadaniu mgły z zawartością preparatów owadobójczych na różnych przedmiotach w domu.

Spisywany protokół pozabiegowy zapewnia, że zastosowane metody są adekwatne względem bytującego w domu gatunku owadów. Specjaliści z zakresu dezynsekcji są w stanie dokładnie zidentyfikować gniazda, jak również sprawdzić liczebność populacji owadów. Użyte przez profesjonalną ekipę metody odpluskwiania domów lub mieszkań są na tyle skuteczne, że problem może być rozwiązany w stosunkowo krótkim czasie.

Warto wspomnieć, że zastosowana do tego celu chemia owadobójcza jest znacznie silniejsza w działaniu niż tradycyjne, ogólnodostępne preparaty, które można kupić w supermarkecie czy sklepie chemicznym.

Zamgławianie ULV pluskiew domowych to tania, a jednocześnie skuteczna metoda pozbycia się nieproszonych gości bytujących w szczelinach ścian czy w meblach tapicerowanych. Dobór ilości preparatu, rodzaju konkretnego środka, a także metody odpluskwiania domu lub mieszkania jest uzależniony od wielu czynników. Specjaliści z zakresu dezynsekcji są w stanie dopasować wszystkie działania w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony efekt, a jednocześnie nie spowodować zagrożenia dla zwierząt domowych, osób starszych czy małych dzieci przebywających na co dzień w nieruchomości.

Samodzielnie podejmowane próby pozbycia się pluskwy domowej zazwyczaj kończą się mizernym rezultatem. Warto pamiętać, że ogólnodostępne preparaty mające zwalczyć te owady są mało skuteczne w działaniu ze względu na niskie stężenie środków owadobójczych. Dlatego rozwiązaniem problemu pluskiew w domu może być profesjonalnie przeprowadzone zamgławianie ULV wykonane przez specjalistów zajmujących się usługami dezynsekcji.

administrator

Przeczytaj również