Czym są słupki do łańcucha i jakie mają zastosowanie?

slupki-do-łancucha

Słupki do łańcucha to jedno z akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo pieszych i kierowców w ruchu drogowym. Sprawdzają się w zabezpieczaniu oraz wydzielaniu obszaru – zarówno tymczasowo, jak i na stałe. Warto poznać dokładną charakterystykę słupków drogowych oraz ich możliwe zastosowania. Dzięki temu łatwiej dostosować je do swoich potrzeb i wykorzystać pełnię ich funkcjonalności.

Czym są słupki do łańcucha?

Słupki drogowe to akcesoria, które pozwalają zachować bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów. Występują w wariancie plastikowym jako rozwiązanie tymczasowe lub jako słupki metalowe, na stałe mocowane do podłoża. Słupki plastikowe są produkowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapewnia odporność na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Podstawy słupków mogą przyjmować różne kształty i nie jest to w żaden sposób unormowane. Podobnie jak materiał, z którego jest wykonana podstawa. Dostępne są w wariancie betonowym, plastikowym oraz gumowym. 

W sprzedaży są także słupki do łańcucha pozbawione podstawy, zakończone szpikulcem, który pozwala wbijać słupek w podłoże. Dzięki tak szerokiemu wyborowi z łatwością można dostosować odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb. Słupki drogowe do łańcucha różnią się także wysokością: można spotkać stożki mierzące 60 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 110 cm i 130 cm. Większość słupków mobilnych do łańcucha ma kapturki z czterema otworami, dzięki czemu bez trudu można zaczepić na nich łańcuch czy taśmę. Otwory na łańcuch sprawiają, że jest to rozwiązanie elastyczne, dające możliwość wydzielania obszarów o różnych, nawet nieregularnych kształtach. W niektórych sytuacjach wskazane jest także uzupełnienie słupków do łańcucha o tabliczki ostrzegawcze, takie jak np. „Przejścia nie ma”, „Głębokie wykopy”, „Roboty ziemne”. Z zalet słupków do łańcucha korzystają liczne branże, m.in. przemysłowa, budowlana, drogowa oraz obsługa eventów i wydarzeń różnego typu.

reklama

Zastosowanie słupków do łańcucha

Słupki do łańcucha to uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie. Sprawdzają się w wielu sytuacjach. Słupki wbijane do ziemi oraz na podstawach służą do wydzielania stref tymczasowych i wyznaczania niebezpiecznych obszarów, które należy omijać. Oprócz tego słupki do łańcucha wykorzystuje się do wytyczenia obszarów niedostępnych dla osób postronnych, wydzielenia stref roboczych oraz oddzielnych miejsc dla pracowników i odwiedzających. Takie rozwiązanie jest popularne w halach oraz sklepach wielkopowierzchniowych, na parkingach i na placach budowy. 

Słupki do łańcucha na podstawach są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z twardym, równym podłożem. Przy zabezpieczaniu imprez masowych pod gołym niebem czy na placach budowy często zachodzi konieczność ulokowania słupków do łańcucha na trawie lub nieutwardzonym gruncie. Wtedy świetnie sprawdzą się słupki wbijane do ziemi, z ostrym zakończeniem. Niezależnie od miejsca, w którym będą stosowane słupki do łańcucha, zawsze warto wybierać produkty wyposażone w elementy odblaskowe.

administrator

Przeczytaj również