Kanada atrakcje turystyczne

Jeżeli masz w życiu wybrać się tylko do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki turystyczne odnajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest bardzo gigantycznym państwem, zajmującym ponad połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Odkryjemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo proponuje zarówno atrakcje miejskie z różnorodną ofertą kulturalną, ale przede wszystkim treściwość dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty odnajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – naświetlamy kilka z nich.
Pamiętaj także o
eta canada

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się zanudzać w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miasta mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, znakomite restauracje, zabytki, za pomocą których zdołamy dowiedzieć się dużo o historii tego rozbrajającego kraju. Czołówka kanadyjskich miejscowości turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o setki kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najważniejsze – historyczne budowle, olbrzymie biurowce, ale i muzea. Montreal, nazywany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to wielki biznes i huczne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I na koniec spokojne i senne Calgary, przejście do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeśli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża oraz wybrzeża oceanów – każdy wypatrzy tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich pejzażów doskonale odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich widoków z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi na kształt z pocztówki. To perfekcyjne miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *