Katowice – sprzedaż zamków do drzwi

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak inne elementy mogą się popsuć, każdy moduł z którego, zamek jest skonstruowany, zależy od sąsiedniego elementu.

Przyczyny awarii zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zatrzymanie się zapadek w wyniku wepchnięcia do zamka nieodpowiedniego klucza albo tropu z wadliwymi ząbkami. Klucz, mimo wszytsko, dość łatwo jest uszkodzić – wystarczy niewłaściwie go używać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek czy też dopełniać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w taki sposób klucz nadzwyczaj łatwo zablokuje zamek, a nawet ugrzęźnie w nim na stałe. Taki typ popsucia jest bardzo poważny więc jeśli chcemy by usterka została naprawiona trzeba wezwać ślusarza, który oceni skalę problemu, i naprawi lub wymieni zamek. Ślusarz zajmuje się także oczyszczeniem zatrzasku, a także jego konserwacją. Obie te czynności mają na względzie bezusterkową pracę zapadek oraz lepsze działanie całego urządzenia.

Podobnie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza podczas próby ich otwierania. Ta niekomfortowa sytuacja pociąga za sobą uzupełniające wydatki – poza usunięciem fragmentu klucza a także odblokowania zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje konieczność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich lub niewielkich punktach usługowych prowadzących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie projektu pierwotnego klucza albo wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, kłopot jest łatwy do rozwiązania, jednak z zamkiem „Gerda” może być trudność. W sytuacji naruszenia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na kolejny.

W każdej miejscowości znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są całą dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie jedynie wyrabianie kopii zapasowych – to także sprzedaż zamków zarówno do drzwi wejściowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do aut, oczyszczanie a także pielęgnacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są niezwykle cenione – bez takiego fachowca żaden zamek nie będzie działał poprawnie.

To powinno Cię zainteresować:
dorabianie kluczy śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *