Terapia ręki – poradnia logopedyczna Jelcz-Laskowice

Dzieci stosunkowo częściej posiadają rozmaite wady, nad którymi trzeba pracować. Jeśli się nad nimi nie pracuje to mogą one później mieć okropne skutki. Nadzwyczaj często rodzice kierują uwagę na rozwój własnego dziecka, i stanowi to ich obowiązek. Jest to słuszna reakcja, gdyż zdołają oni wówczas stosunkowo szybko odpowiedzieć na pewne postępowania dziecka, które nie są prawidłowe. Powinno się rozmawiać z maluchami oraz dowiadywać się jak im idzie w szkole.

Nauka czytania sylabami

Aby dziecko zainicjowało naukę czytania trzeba na początku nauczyć go samogłosek prymarnych, czyli takich które pojawiają się stosunkowo szybko w mowie dziecka. Po pewnym czasie dodaje się dodatkowe samogłoski oraz komponuje z nich serie. Jeżeli dziecko zrozumie sekwencje samogłosek to trzeba przejść do spółgłosek, i potem do zestawiania samogłosek ze spółgłoskami. Po tym wszystkim dziecko będzie potrafiło czytać pełne słowa seriami, czyli inaczej będzie umiało wymawiać wyrażenia.

Terapia dysleksji

Dysleksja u dziecka sprawia, że popełnia ono błędy w czasie pisania słów. Powinno się jak najszybciej rozpoznać dysleksję, aby uprzednio zacząć walkę z tym problemem. By zdiagnozować u dziecka dysleksje należy je cały czas obserwować. O ile myli ono pokrewne wyrazy, i również litery to wolno sądzić, iż nie wszystko jest tak jak powinno.

Terapia ręki

Terapia ręki jest przeznaczona dla dzieci, które posiadają kłopoty z kreśleniem odpowiednich szablonów a także z zamalowywaniem odpowiednich pól w kolorowance. Żeby rozpoznać konieczność pójścia na terapię ręki pożądane byłoby obserwować własne dziecko, w trakcie powszednich zachowań tego typu jak zakładanie ubrań, jeżdżenie na rowerze, i również czy umie utrzymać skupienie przez dłuższy czas. Jeśli nie to koniecznie należy udać się do eksperta, który wesprze w wyznaczaniu przyczyny występowania ułomnych zachowań u dziecka.

Podsumowując, należałoby cały czas obserwować swoje dziecko, podczas codziennych zachowań a także interweniować jeśli odczuwa się pewne nieprawidłowości w zachowaniu dziecka.

Zobacz więcej:
terapia dysleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *