Podróż do Kanady – Czym jest eTA?

Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od obywateli Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o wjeździe do kraju i okresu przebywania podjąć musi pracownik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, kiedy dostajemy się do Kanady lotniczą drogą musimy mieć bieżącą eTA, innymi słowy elektroniczną awizację wycieczki. To swoisty gatunek dokumentu, który technicznie biorąc rzecz nie jest wizą, lecz spełnia pokrewną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczy przejść na stronę portalu kanadyjskiej ambasady i dorzucić słuszny wniosek. Oczywiście, jest on dostępny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo to właśnie one są obowiązujące na terenach Kanady. Następnie, wystarczy zapłacić relatywnie niewielką opłatę, inaczej siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W czasie trzech dni, będzie stwierdzona decyzja, co do przyznania eTA. Ważna jest od razu oraz nie ma wymogu drukowania jej.

O ile wszak się zastanawiamy jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej powierzyć będzie to zadanie specjalistom. Egzystują filie wizowego pośrednictwa, które mogą wyręczyć nas w otrzymaniu pożądanych dokumentów. Jest to stosowne rozwiązanie dla tych, którzy nie umieją na tyle odpowiednio języka francuskiego albo angielskiego, żeby pewnie uzupełniać potrzebny formularz. Wiele osób zastanawia się nad eTA Kanada, jakim sposobem zrealizować wniosek, tymczasem nie jest to wymagające zadanie, jeśli się zna języki. Wniosek składa się online, bez wychodzenia z domu. Jest to niezmiernie użyteczne wyjście. Kontakt z profesjonalistami wspomoże w rozjaśnieniu każdych niepewności i niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Awizacja elektroniczna ważna jest przez 5 lat od momentu przekazania lub do końca ważności paszportu, do którego była przypisana.

Można podróżować z jej pomocą w celach krajoznawczych bądź w tranzycie. Na takim wariantu zezwolenia jest dozwolone zatrzymywać się w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. Jeśli wymagamy więcej czasu, to konieczne jest dodatkowe dopuszczenie od właściwych urzędników.

Wypada także zaakcentować, iż dostając się do Kanady drogą morską względnie lądową, eTA nie jest potrzebna.

Zobacz także:

how to apply canada visa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *